Protherm f7 hatası

Ağu 18, 2018 Bilinmesi gerekenler

Protherm f7 hatası Anakart Veya ekran kartı arasında Uyumsuzluk sonucu ortaya çıkan Yazılımsal bir hatadır.Protherm kombiye bakmayıp her markaya bakan servisler bu hatayı ezbere yapmaya çalışmakta Ve yüzde 90 aranında hata tekrar etmektedir.Bu hata Dahili br hatadır,yani Anakart,ekran kartı,prosestat,gaz valfi,ntc Gibi parçalardanda yapabilir.Bu durumda gözle görülen Anakart hatası yoksa hemen hemen tüm parçalar omaj testi yapılmalıdır.Aksi taktirde f7 hatası tekrarlamakta ve tüketici hem maddi hemde manevi zarar görmektedir.F7 hatasının ana sebebi Anakart Ve ekran kartı iletişim kopukluğudur.Ekran kartı ve Anakart arasında işlemci veri akılışverişi tam olarak yapılamadığından Ana sorun olarak kaynaklanmaktadır.

Prothermf7hatası

Peki kullanıcı olarak

Protherm f7 arızası için neler yapılır

Aslında kullanıcı olarak yapacağımız şeyler bu hata kodunda çok fazla değil İlk önce gaz vanamızı kapatıp açıyoruz ve 40 sn bekleyip şalteri kapatıyoruz Ve tekrar açıyoruz Eğer f7 ekrandan gitti ise bir sıcak su testi yapıp kombimizi test edelim.Şimdi f7 belirli bir süre vermeyecektir,Eğer tekrar f7 hatası alırsanız 02124700479 dan istanbulda otuyorsanız bize ulaşınız f7 arızanızın çözülmesi için bizi arayınız.

Protherm f7 Uzmanlık ister

Bu hata gerçekten çok zor bir hatadır eğerki arızayı bilmeyen ve daha önce çözmemiş bir kişi bakarsa içinden çıkılmaz hale gelebilir.Biz bu hatayı yüzde yüz çözen servisiz.

ile Protherm

“Protherm f7 hatası” hakkında 2 yorum
  1. Basınç 1,4’e düşünce de, önce F7, ardından F1 hatası verip kapanıyor. Alttaki minik mavi vanayı kısa süre açıp, 2 bardak kadar su aldırınca, 1,8 falan oluyor ve kombi açılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir