Protherm f1 Hatası

atakent kombi servisi

Protherm f1 hatası En çok meydana gelen arıza çeşididir.Peki Her arıza olumsuz ve tamiri yüksek masraflarmı Çıkarır ?

Hayır bazı arızalar mutlaka meydana gelmelidir. Ve cihazınızı olası bir tehlikeden kutarmalıdır.F1 hatası leopard,panther ve lynx modellerinde aşırı ısınma sonucu veya gaz oluşmaması durumunda meydana gelmektedir.Kombinizde gaz kapalı,veya gaz valfi arızasında

Veya petek vanalarının kapalı olması durumunda,pompa arızasında,ateşleme elektrotlarının bozuk olmasında bazende anakart arızası oluşmasında f1 hatası meydana gelmektedir.Peki kombinizde f1 hatası meydana geldi ne yapmalıyız ?

1.Kombinize gelen gaz kolunu kontrol ediniz Gaz Vanaları Genelde Kombinizin Sağ Veya Sol tarafında sarı Renktedir Gaz kolunu boru ile aynı yöne getirip Kombinizin Gaz kolunu açınız Ve elektrik sigortasını kapatıp 30 sn bekleyiniz İşlemden sonra 2.adıma geçiceğiz.Eğer bu işlem işe yaramadı ise diğer işleme devam edelim

2.Kombinizde su varmı 1-2 bar arasındamı kombinizin alt kısmında Mavi renkte kombiye yapışık şekilde Doldurma vanası mevcuttur Bu vanayı sola doğru çevirerek Su seviyesini 1.5 bara kadar doldurunuz Ve kombinizin sigortasını kapatıp 30 sn bekleyiniz Eğer işlem işe yaramadı ise son işleme geçelim

3.Ana şalteri açıp kapatın veya reset tuşuna basarak arızadan çıkarmayı deneyiniz.Eğer bu işlemdende sonuç alamadıysanız Aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak Prothem’e Telefon açabilirsiniz.

Tüm bunlar sonucunda Protherm f1 arızası devam ediyorsa İletişim sayfamızdan 7 gün 24 saat telefonda servis desteği alabilirsiniz.

F1 hatasının Ve kombinin Genel hata kodlarına Burdan Ulaşarak Daha geniş bilgi alabilirsiniz.

Modellere Göre Protherm  F1 ler

Panter f1 hatası Çözümü

Panter f1 hatası: Panter 1.Nesilde f1 ateşleme başarısızlığı Ve aşırı ısınma Sonucu ortaya çıkar En solda MODE TUŞU Yanında eksi yanında artı tuşu Ve en sondada Reset Tuşu Vardır.Mode tuşuna 3 kez basıp Kalorifer ayarının Açık olup Olmadığına Bakınız Eğer ekranda çift çizgi Var ise petekleriniz kapalı Ve kış konumu kapalıdır.Şimdi evdeki Tüm petek vanalarını Açınız Ve açtıktan sonra RESET tuşuna 1kez basınız Şuan kombiniz Reset alması gerekir Eğer reset sonrası yeniden f1 verirse mutlaka bize ulaşarak istanbul için servis oluşturunuz.

Lynx f1 hatası Çözümü

Lynx f1 hatası:lynx Modelinde Bu hata aşırı ısınma Ve prosestat kontaklarının Tam zamanlı kapanmaması sonucu ortaya çıkmaktadır.İlk Önce evdeki tüm petek vanalarını açınız Ve sonra Size Vereceğimiz bilgiler ile Devam Edeceğiz.Şimdi Evinizdeki tüm vanalar açıksa kombinizin Ana şalteriniz kapatınız Ve 10 sn Bekleyiniz , Şimdi Ana ekran altındaki RESET Tuşuna Bir kaç kez basınız (Basılı tutmayın basıp Çekin) Bir kaç deneme sonrası Düzelmedi ise Servisimizi Arayarak Talep açınız.İstanbulda Protherm Servisliğini Firmamız Yapmaktadır.

Leopard f1 hatası Çözümü

Leopard f1 hatası: Leopard Kombi Protherm in 2 .Nesil Slovakya Menşeili Yuvarlak ekranlı Modelidir.En sağda yıldırım İşareti Vardır.Bu lamba her türlü arıza durumunda yanmakta Ve su seviyesi azalsa dahi Arızaya Düşmektedir.İlk önce evinizdeki tüm Peteklerin vanalarını açın Sonra Kombinizin Şalterini Kapatıp 20 sn bekleyiniz ve Kombinizin altına eğilip baktığınızda şalter var onu kontrol ediniz Ve açıp kapatarak kombinizi resetleyiniz.

Yorumlar kısmından f1 ile ilgili detaylı bilgi almak için Soru sorup hızlıca Cevap alabilirsiniz.Servisimizi Aradığınızda Model belirtiniz.Protherm kombi f1 arızası ve hatası için size yardımcı olacaktır.

Protherm Şofben f1 hatası çözümü

Protherm şofbenler tıpkı kombiler gibi f1 hatasına geçmektedir. Genelde akış şalteri bozulması sonucu kombi kendi kendine yanarak bu hataya geçmektedir. Veya su debisi az olduğu zamanda eşanjör aşırı ısınma sonucu limit sensör devreye girerek hata vermektedir.

 

DİKKAT PROTHERM SERVİS GİBİ ALGI OLUŞTURAN HER MARKAYA BAKAN VE ARIZAYI ÇÖZMEK YERİNE DAHADA İŞİN İÇİNDEN ÇIKILMAZ HALE GETİREN SERVİSLERDEN UZAK DURUN İST SERVİS TELEFONU

Protherm f1 hatası için Telefon numarası

0212 470 04 79

Buraya Tıklayarak Bizi Arayabilirsiniz

Eğer yukarda yazılanları yaptı iseniz istanbul’da Protherm servis hizmetini firmamız vermektedir.0212 470 04 79 numaralı telefondan tüm İstanbul’a Servis Kaydı oluşturabilirsiniz.

Protherm f1 hatası nasıl giderilir

Evet protherm f1 hatası nasıl giderilir ne yapmak lazım kombi gaz yokluğunda ne yapılır gaz kesikmi gibi durumlar için elimizden geldiğince anlatmaya çalıştık.Yukarda denilenler size yeterli gelmedi ise birde telefonla irtibat kurarak bize yine danışabilirsiniz Bir kombi firması değil daha fazlasıyız

Herşeye rağmen çözülmedi youtube dan yapabilirmiyim

Evet son zamanlarda akla hayele gelmeyen yöntemler denenmekte tehlikeli işler yapılmakta acaba f01 hatasını nasıl çözerim diyen kişiler bu tarz işlere girmektedir.Lütfen bu tarz para kazanmaya yönelik vide çeken kişileri dikkate almayınız.Bu hata için bir çok kişi yaparken ya elektrik çarptı yada kombisi tamamen kullanımaz hale geldi siz siz olun sakına kendiniz tamir etmeye çalışmayın

“Protherm f1 Hatası” hakkında 16 yorum

  1. Merhabalar F10 gösteriyordu kombi suyu ısıtmiyor bnde bar 1.5 getirdim o F10 yazısı gitti ama 11c ile 12c gösteriyor suyu ısıtmiyor yardimci olabilir misiniz ?

  2. merhaba leopard kombim arada sırada f1 hatası veriyor Şalteri kapattım ve açtım ama düzelmedi.Servisinizi aramammı gerekir. Tşk ederim Ayrıca petek bakımıda yapılacak

  3. Tecelli Yoldaş

    Merhabalar mutfak tadilatı nedeniyle kombinin fişini çekmiştik, tabiki iş bitiminde tekrar taktık ancak F1 hatası veriyordu internetten araştırdım herşeyi yaptım ancak birşey düzeltememişken bu sitede hemen yetkili ile görüş linkine tıkladıktan sonra geri arandım ve sağolsun UTKAN bey’in yardımı ile sorun aşıldı ve üç kağıtçıların eline düşmemiş oldum tekrar çok teşekkür ederim.

  4. Merhaba Leopard kombim 2 3 günde 1 f1 uyarısı veriyor Ne yaptımsa düzelmiyor bazen.Servis çağırdım anakart hatalı dedi birde siz bakın lütfen kartal dayım

  5. Kombim ansızın bozuldu ve hiçbir enerji kombide yoktu gösterge felan göstermiyordu. Kartı açtım gördümki 2 cam sigortadan biri olan T80mA lik sigorta yanmıştı. Bir gün sonra 0,1 Amperlik cam sigorta temin ettim ve taktım. Enerji geldi ve çalıştı fakat bu seferde sıcak suyu açtığımızda, sıcak su tam geldi derken f1 e geçiyorsu ısınmıyor. Sıcak su musluğunu kapattığımızda normale dönüyor f1 den çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir